KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12509359
*
nr 1250 9359
Elof Ulaner
(1905-1992), Sverige
Oljemålning, Elof Ulaner. Signerad, daterad -60. Olja på pannå, 23x32
Elof Ulaner, svensk målare och tecknare född 1905 i Fagersta, död 1992 i Stockholm.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 april 2019
kl 20:22:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/4 17:42:00
1
100 kr
29/4 20:02:59
2
150 kr
29/4 20:17:52
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Elof Ulaner
Elof Ulaner, svensk målare och tecknare född 1905 i Fagersta, död 1992 i Stockholm.
Läs mer om Elof Ulaner
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: elof ulaner olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:37
*
Elof Ulaner
Elof Ulaner, svensk målare och tecknare född 1905 i Fagersta, död 1992 i Stockholm.
Läs mer om Elof Ulaner
nr 1250 9359
Elof Ulaner
(1905-1992), Sverige
Oljemålning, Elof Ulaner. Signerad, daterad -60. Olja på pannå, 23x32
Elof Ulaner, svensk målare och tecknare född 1905 i Fagersta, död 1992 i Stockholm.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 april 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/4 17:42:00 | 1 | 100 kr |
29/4 20:02:59 | 2 | 150 kr |
29/4 20:17:52 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Elof Ulaner
Elof Ulaner, svensk mÃ¥lare och tecknare född 1905 i Fagersta, död 1992 i Stockholm.Läs mer om Elof Ulaner
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: elof ulaner olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:37